Znany zarówno z triphopowych jak i deephousowych produkcji, islandzki kolektyw Gus Gus wystąpi po raz pierwszy w Polsce, w odświeżonym, pięcioosobowym składzie. Zespół przyjedzie do Wrocławia promować zbierający świetne recenzje, wydany dla kolońskiej wytwórni Kompakt album "Arabian Horse". Pochodzą ze stolicy Islandii i zaczynali na początku lat 90 jako liczący 9 osób kolektyw filmowo-muzyczny. Porównywani często do The Sugarcubes, macierzystej formacji Björk, szybko wypracowali własną, niepowtarzalną formułę, której bliżej od estetyki punkrockowej było jednak do muzyki tworzonej przez piewców bijącego wtedy szczyty popularności trip-hopu (Massive Attack, Tricky, Lamb).

To w szeregach Gus Gus swoją karierę rozpoczynała znana z subtelnych wykonań Emiliana Torrini. Zauważeni przez słynną angielską wytwórnię 4AD, dzięki podpisanemu z nią kontraktowi, wydali świetnie przyjęty zarówno przez krytyków jak i publiczność debiutancki album "Polydistortion". W 1997 r. bardzo szybko podbili nim roczne zestawienia najlepszych albumów. Pięć lat wyjątkowo aktywnej działalności sprawiło jednak, że zakładany bardziej z myślą o kręceniu filmów niż tworzeniu muzyki kolektyw, stopniowo uszczuplany był przez odejścia kolejnych jego członków i na początku minionej dekady w jego skład wchodzili już jedynie Stephen Stephensen oraz Birgir dórarinsson. 


Przez lata zespół zmieniał swoje muzyczne oblicza, nie zawsze znajdując przy tym uznanie wśród fanów ich pierwszych dwóch płyt. Muzyka Islandczyków skręciła wyraźnie w bardziej tanecznym kierunku, wpasowując się w modę na minimalowe techno i house. Świadectwem tego była już płyta "Attention" z 2002 roku, a całkowitym potwierdzeniem - "Forever" z 2007 roku. Opublikowana dwa lata później dla kolońskiej wytwórni Kompakt płyta "24/7" to jednocześnie powrót obdarzonego niepowtarzalną barwą głosu Daniela Augusta.

Ceny biletów na koncert we Wrocławiu: - 69 złotych - pierwsze 300 sztuk - 79 złotych - przedsprzedaż - 90 złotych - w dniu koncertu Organizatorami koncertu są wrockfest.pl i Lion Stage Management. Przypomnijmy, że Gus Gus wystąpi także w Warszawie 20 października w 1500m2 i 21 października w Café Kulturalna.