W 12 lat po wydaniu ostatniej płyty, w listopadzie 2011 roku muzycy formacji Kazik Na Żywo nagrali album "Bar La Curva / Plamy na słońcu". Wydawnictwo rozpoczęło dobrą passę zespołu, który swoim powrotem na scenę mocno zamieszał na polskim rynku muzycznym.

Reklama

Nowy rok zespół zaczął koncertowo. Kazik z kolegami wystąpił 2 stycznia w Lublinie, a w lutym muzycy szykują trasę, podczas której zjadą Polskę od Szczecina do Krakowa. Ale to nie wszystko. Muzyka poniesie ich nawet poza granice kraju, bo do do Londynu.

Zespół Kazik Na Żywo powstał w 1991 roku. Stworzyli go: wokalista Kazik Staszewski, gitarzysta Adam "Burza" Burzyński, basista Michał "Kwiatek" Kwiatkowski oraz perkusista Kuba Jabłoński. Formacja grała początkowo wyłącznie utwory z solowych projektów Kazika, później repertuar uległ zmianie.

Najważniejszym koncertem na początku istnienia kapeli był występ podczas festiwalu w Sopocie w 1992 roku. W 1994 roku zespół Kazik wydał swoją pierwszą płytę "Na żywo, ale w studio".

Tuż po nagraniu płyty skład uległ modyfikacji - perkusistę Kubę Jabłońskiego zastąpił Tomasz Goehs, a niedługo po tym wydarzeniu do grupy dołączył gitarzysta Robert "Litza" Friedrich. W 1995 roku ukazała się druga płyta "Porozumienie ponad podziałami".

W 1998 roku zespół dołączył do projektu Muzyka Przeciwko Rasizmowi. W 1999 roku grupa wydała trzeci album: "Las Maquinas de la Muerte". W 2002 roku wyszła ostatnia płyta - wydawnictwo podsumowujące działalność koncertową zespołu pt."Występ".

W 2004 roku zespół przerwał działalność, a ostatni koncert grupa zagrała 23 maja 2004 w Warszawie w Parku Skaryszewskim.

Dnia 29 maja 2008 zapadła decyzja o reaktywacji zespołu Kazik Na Żywo. Pierwszy koncert po reaktywacji KNŻ odbył się 14 lutego 2009 w toruńskim Klubie "Od Nowa".

Reklama

Najbliższy występ grupy Kazik Na Żywo odbędzie się 2 lutego w Rzeszowie.