Andrea Bocelli to najlepiej sprzedający się artysta w historii muzyki klasycznej. Do tej pory nagrał 13 albumów studyjnych i każdy z nich sprzedawał się w liczbie ponad 70 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Reklama

Bocelli to nie tylko wielki wykonawca muzyki klasycznej, to również gwiazda muzyki popularnej. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku Włoch wspólnie z Angielką Sarą Brightmann stworzył jeden z najsłynniejszych duetów wokalnych. Przepiękna ballada "Time to Say Goodbye" w ich wykonaniu poruszyła miliony słuchaczy na całym świecie. Od razu stała się hitem i przez wiele tygodni znajdowała się na szczytach list przebojów.

29 kwietnia w Łodzi Andrea Bocelli wystąpi na scenie z towarzyszeniem prawie siedemdziesięcioosobowej orkiestry symfonicznej oraz sześćdziesięcioosobowym chórem. – Artyście będą także towarzyszyć specjalni goście. W rezultacie bez wątpienia będzie to prawdziwy muzyczny spektakl – mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

Koncert włoskiego tenora to kolejne wydarzenie w ramach cyklu "Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje".

Do tej pory organizatorzy poinformowali, że w ramach cyklu 23 kwietnia w hali Ergo Arena na pograniczu Gdańska i Sopotu wystąpi Michael Buble. Z kolei 7 lipca w łódzkiej Atlas Arenie zaśpiewa Elton John.

Sprzedaż biletów na koncert Andrei Bocellego ruszy w czwartek, 26 stycznia o godzinie 12.00. Ceny biletów wahają się od 190 zł za miejsce na trybunach do 799 zł za bilet VIP.