Otwarcie Stadionu Narodowego to nie tylko powód do radości warszawiaków, ale również ważne wydarzenie dla artystów.

To jest bardzo duże wyzwanie, w tym miejscu, w samym sercu miasta. Ponieważ stadion nazywa się Stadionem Narodowym, dla nas jest to sprawa narodowa, ale też wielka przyjemność i radość – tak o swoim występie mówią muzycy z Lady Pank.

Muniek Staszczyk i T.Love na swój koncert zaprosili gościa specjalnego – Stanisława Soykę.

To ważny artysta dla nas i dla wielu ludzi. Gramy piosenkę "Stadion", która jest napisana specjalnie na ten dzień – zapowiada Muniek.

Zaproszenie do występu na inauguracji stadionu przyjął również zespół Zakopower. – Na pewno jest to powód do dumy i jest to wielkie wyróżnienie, że mogę tutaj zagrać, że zostałem zaproszony do tego koncertu. Zagramy piosenki z naszych wszystkich płyt, które do tej pory wydaliśmy – mówi Sebastian Karpiel-Bułecka z Zakopower.

W niedzielę Stadion Narodowy będzie otwarty za darmo i dla wszystkich. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00, kiedy to oficjalnie otwarte zostaną bramy stadionu. Następnie, między godziną 15 a 20 będzie można zobaczyć i wysłuchać kolejno: VooVoo i Haydamaky, Zakopower, Coma, T. Love oraz Lady Pank.

Imprezę zakończy spektakularny pokaz sztucznych ogni, realizowany z dwóch miejsc wokół stadionu. Widowisku towarzyszyć będzie specjalnie zaaranżowany na tę okazję podkład muzyczny.

40 tysięcy pierwszych gości na imprezie "Oto jestem!" otrzyma specjalne, pamiątkowe bilety.