Armia, formacja prowadzona przez Tomasza Budzyńskiego, to bez wątpienia jedna z najważniejszych grup w historii polskiego rocka. Zespół powstał w 1984 roku z inicjatywy Budzyńskiego (śpiewał wtedy wówczas w słynnej Siekierze), Roberta Brylewskiego (gitarzysty Kryzysu, Brygady Kryzys i Izraela) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego związanego wówczas z nurtem poszukiwań parateatralnych Jerzego Grotowskiego.

Reklama

Klasycznie rockowy skład od początku uzupełniany był instrumentami dętymi, ale przełomowym okazał się moment, gdy do zespołu dołączył Krzysztof "Banan" Banasik. Jego gra na waltorni nadała muzyce specyficzne, niespotykane brzmienie. Do najważniejszych albumów w dorobku Armii należą płyty "Triodante", "Duch" czy świetnie przyjęty ostatni w dorobku "Freak".

Występ Armii w Węgorzewie będzie miał specjalny charakter – zespół Tomasza Budzyńskiego wykona bowiem w całości materiał z najsłynniejszej płyty w swoim dorobku, krążka "Legenda".

Power of Trinity to zespół pochodzący z Łodzi, który 31 października wydał swoją drugą płytę – "Locomotive". Muzycznie poruszają się po obszarach rocka i reggae, choć na nowej płycie wykorzystali nawet elementy dubstepowe.

Płyta ta jest zbiorem obserwacji i odczuć, czasem tematy są błahe a czasem śmiertelnie poważne. Każda piosenka to wagonik, oddzielny przedział w pociągu, którym jedziemy i osobna historia. Zmieniamy przedziały, wagoniki a tam w każdym ktoś opowiada inną historię – przedstawia nowy album Jakub Koźba, wokalista i autor tekstów.

W Węgorzewie wystąpi także Michał Jelonek. Jego występy zachwycają zarówno fanów klasyki, muzyki rockowej, jak i innych nurtów muzycznych. W rockowym i rock metalowym brzmieniu Jelonka widoczny jest duży wpływ muzyki klasycznej, m.in. Vivaldiego, Paganiniego czy Rossiniego. Podczas koncertu oprócz autorskich kompozycji z pewnością nie zabraknie coverów utworów takich artystów, jak m.in.: Metallica, Judas Priest, Jimi Hendrix.

Jak na razie ostatnią wymienianą gwiazdą festiwalu jest zespół Voo Voo. Prowadzona przez Wojciecha Waglewskiego grupa jest bez wątpienia jednym z najważniejszych aktualnie działających składów na polskiej scenie. Voo Voo debiutowali albumem nazwanym tak jak zespół w roku 1986. Ostatni krążek ukazał się w 2010 roku i był zatytułowany "Wszyscy muzycy to wojownicy".

Seven Festival odbędzie się w dniach 12-15 lipca w Węgorzewie. Pierwsza edycja imprezy miała miejsce w 1991 roku.