"Brother Louie", "You're My Heart, You're My Soul", "Cheri, Cheri Lady" – to przeboje, które zanucić potrafi każdy, kto żył w czasach świetności Modern Talking. Teraz Thomas Anders przypomni polskiej publiczności piosenki, bez których kiedyś nie wyobrażano sobie żadnej prywatki.

Thomas Anders to obok Dietera Bohlena, z którym razem tworzyli Modern Talking jedna z największych gwiazd muzyki dance'owo-popowej lat 80. i 90. Na fali resentymentu do muzyki z tamtych lat ich piosenki wracają – mówi Marek Sierocki, dziennikarz muzyczny, który poprowadzi koncert.

Podczas koncertu w katowickim Spodku Anders wystąpi z największymi przebojami, które nagrał z Modern Talking oraz w karierze solowej – dodaje Sierocki.

Zespół Modern Talking powstał w 1984 roku z inicjatywy Dietera Gunthera Bohlena. Po długich poszukiwaniach wokalisty wybrał on Bernda Weidunga, który przyjął pseudonim Thomas Anders. Pierwszy singiel duetu "You're My Heart, You're My Soul" zaprezentował zupełnie nowe, dyskotekowe brzmienie w muzyce pop i porwał serca rodzimych słuchaczy.

Na początku 1985 roku całe Niemcy zaczęły mówić o tej znakomitej piosence, rozgłośnie radiowe atakowane były telefonami od słuchaczy, którzy chcieli usłyszeć ten właśnie utwór. Kilka tygodni później singiel znalazł się na szczytach list przebojów całej Europy.

Kolejne przeboje Andersa i Bohlena święciły sukcesy już nie tylko w Europie, ale także na innych kontynentach. Pod koniec roku 1987 zespół po nagraniu sześciu albumów i sprzedaniu kilkudziesięciu milionów płyt zawiesił działalność.

Wielki powrót Modern Talking nastąpił w 1998 roku, kiedy to wydany został album "Back For Good" z gościnnym udziałem rapera Erica Singeltona. Znalazły się na nim stare przeboje w nowych wersjach oraz kilka premierowych nagrań. Płyta na całym świecie sprzedała się w ponad dziesięciomilionowym nakładzie.

Przez kolejne lata zespół wydał jeszcze pięć nowych albumów. 21 czerwca 2003 roku w Berlinie zespół dał pożegnalny koncert, a muzycy powrócili do działalności solowej.