W 12 lat po wydaniu ostatniej płyty, w listopadzie 2011 roku muzycy formacji Kazik Na Żywo wydali kolejny, długo wyczekiwany album. Wydawnictwo "Bar La Curva/Plamy Na Słońcu" rozpoczęło dobrą passę zespołu, który swoim powrotem na scenę mocno zamieszał na polskim rynku muzycznym.

Reklama

Obecnie muzycy przebywają w trasie koncertowej. Najbliższym przystankiem w ich tournee jest Wrocław, następnie Kazik Na Żywo zawita do Szczecina, Torunia, Gdyni i Londynu.

Kazik Na Żywo powstał w 1991 roku. Stworzyli go: wokalista Kazik Staszewski, gitarzysta Adam "Burza" Burzyński, basista Michał "Kwiatek" Kwiatkowski oraz perkusista Kuba Jabłoński. Formacja grała początkowo wyłącznie utwory z solowych projektów Kazika, później repertuar uległ zmianie.

Najważniejszym koncertem na początku istnienia kapeli był występ podczas festiwalu w Sopocie w 1992 roku. W 1994 roku zespół wydał swoją pierwszą płytę "Na żywo, ale w studio".

Tuż po nagraniu płyty skład uległ modyfikacji - perkusistę Kubę Jabłońskiego zastąpił Tomasz Goehs, a niedługo po tym do grupy dołączył gitarzysta Robert "Litza" Friedrich. W 1995 roku ukazała się druga płyta "Porozumienie ponad podziałami".

Reklama

W 1998 roku zespół dołączył do projektu Muzyka Przeciwko Rasizmowi. W 1999 roku grupa wydała trzeci album: "Las Maquinas de la Muerte". W 2002 roku wyszła ostatnia płyta - wydawnictwo podsumowujące działalność koncertową zespołu pt."Występ".

W 2004 roku formacja przerwała działalność, a ostatni koncert zagrali w maju tego roku w warszawskim Parku Skaryszewskim.

W maju 2008 muzycy zdecydowali o reaktywacji zespołu Kazik Na Żywo. Pierwszy koncert po wznowieniu działalności odbył się 14 lutego 2009 w toruńskim Klubie "Od Nowa".