Fennesz to austriacki muzyk, kompozytor i improwizator. Na festiwalu będzie promował ubiegłoroczną EP-kę "Seven Stars". Lillevan to artysta specjalizujący się w animacjach i video arcie. Uznanie zyskał jako założyciel wizualno-muzycznej formacji Rechenzentrum, ale również przez współpracę z Luomo, Tarwater czy właśnie Fenneszem.

Reklama

Kim Gordon znana jest przede wszystkim z zespołu Sonic Youth. Na OFF-ie wystąpi z improwizującą perkusistką Ikue Mori, znaną m.in. ze współpracy z Ensemble Modern i Johnem Zornem oraz albumów nagrywanych dla Tzadik Records.

Henry Rollins to amerykański muzyk, satyryk, autor książek i aktor. Chętnie angażuje się w akcje charytatywne, bo jak twierdzi, pomoc innym ludziom pozwala mu zapanować nad gniewem. W latach 80., śpiewał w grupie Black Flag. Później założył formację Rollins Band, z którą wylansował gorzki przebój "Liar". Na OFF Festival przybywa nie po to, by zaśpiewać, ale dlatego, że ma nam coś ważnego do powiedzenia. Jego występy bywają zabawne, ale też brutalnie niewygodne.

Pod pseudonimem Papa M ukrywa się multiinstrumentalista David Pajo, znany głównie z charakterystycznej gry na gitarze i uwielbiany za płyty nagrane z kultową formacją Slint. Jako Papa M ma już na koncie kilkanaście wydawnictw, a drugie tyle zarejestrował w innych konfiguracjach np. z grupami Tortoise i Yeah Yeah Yeahs. Forest Swords to projekt Matthew Barnesa z Liverpoolu. Na koncie ma dobrze przyjęte EP-kę i minialbum. Jest także rozchwytywany jako autor remiksów. Majstrował przy utworach These New Puritans, The Big Pink i Buriala.

Gdański artysta Michał Jacaszek swoimi elektroakustycznymi pejzażami zwrócił na siebie już uwagę całego świata - jego najnowszy album, czyli "Glimmer", ukazał się nakładem Ghostly International. Mordy to z kolei formacja powstała w połowie lat 90. w Sopocie. W muzyce zespołu spotyka się jazz, rock i elektronika. Na OFF-ie będą promować wydany w 2011 roku album "Nobody".

Piętnastka to instrumentalny projekt Piotra Kurka, który zadebiutował w ubiegłym roku kasetą wydaną dla małej wrocławskiej wytwórni Sangoplasmo Records. Chwalona w recenzjach "Dalia" to minimalizm i psychodelia, ale koncertowe wcielenie Piętnastki - Hubert Zemler (perkusja), Sławomir Księżniak (gitara) i Piotr Kurek (elektronika, organy) - jest znacznie bogatsze.

Wcześniej udział w festiwalu potwierdzili m.in. Iggy And The Stooges, Suicide, Death In Vegas, Kurt Vile, Battles, Atari Teenage Riot, Charles Bradley, Converge, The House of Love, King Creosote i Jon Hopkins, a także Nerwowe Wakacje i Świetliki. Impreza odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Czterodniowe karnety zostały już wyprzedane.