The Darkness to brytyjski zespół muzyczny założony w 2000 roku w Londynie. Grupa gra klasyczny rock, glam rock i glam metal, a sami członkowie zespołu twierdzą, że jest to klasyczny hard rock.

Reklama

W muzyce tej kapeli słychać inspiracje rockowych gwiazd lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, takich jak: Queen, AC/DC, Def Leppard, Led Zeppelin czy Van Halen. Od innych współczesnych zespołów rockowych, The Darkness odróżnia wysoki falset wokalisty Justina Hawkinsa.

ThePetebox – młody brytyjski beatboxer – coverem piosenki "Where is my mind?" zespołu The Pixies podbił internet. Należy on do grupy najbardziej obiecujących artystów tworzących beatbox na świecie. Niebawem w sklepach ukaże się jego debiutancki album "Future Loops", ze znanymi coverami oraz własną twórczością.

W tej chwili znanych jest 11 artystów, którzy zagrają na dużej scenie Przystanku Woodstock, są to: Machine Head, Ministry, Sabaton, Asian Bub Foundation, Anti-Flag, The Qemists, Hardcore Superstar, My Riot, Elektryczne Gitary, The Darkness oraz ThePetebox. Łącznie na dwóch festiwalowych scenach ma zaprezentować się około 60 wykonawców.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP), która w ten sposób składa podziękowanie polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w coroczny zimowy finał WOŚP.