Within Temptation powstało w 1996 roku z inicjatywy Roberta Westerholta i Sharon den Adel. Od skromnych początków w Holandii kapela dorobiła ponad miliona CD i DVD sprzedanych na całym świecie. Formacja ma na koncie liczne nagrody i występy u boku Pradise Lost czy Rammstein. Najnowsze wydawnictwem bandu to pochodzący z 2011 krążek "The Unforgiving". W ramach jego promocji w październiku 2011 Within Temptation zagrali dwa wyprzedane koncerty w Polsce (Warszawa oraz Kraków). Teraz wracają, by swoim symfonicznym brzmieniem zachwycić Jarocin.

Reklama

Gwiazdami tegorocznej edycji imprezy będą także zespoły Buldog i The Lunatics. Po sukcesach w ubiegłorocznym konkursie Red Bull Tourbus Rytmy Młodych do Jarocina wracają grupy Magnificent Muttley (laureat nagrody jury) oraz Dead On Time (nagrodzeni wyróżnieniem jury). Zgodnie z festiwalową tradycją zespoły te zagrają na dużej scenie.

Wcześniej udział zapowiedziały m.in. kapele Against Me!, TZN Xenna, Lipali, Biohazard, Illusion, Lao Che, KSU i Jelonek. Przypominamy, że trwa już tegoroczny konkurs Red Bull Tourbus Rytmy Młodych. Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza zawartego na stronie Redbulltourbus.pl. Karnety na Festiwal kosztują 125 zł do 30 czerwca oraz 135 zł od 1 lipca. Bilety jednodniowe kosztują 85 zł do 30 czerwca lipca oraz 95 zł od 1 lipca.