Ghostpoet to jeden z najciekawszych brytyjskich raperów i producentów młodego pokolenia. Ma 29 lat i nie rymuje o dragach, samochodach i złotych łańcuchach. Sięga raczej po niewesołe życiowe historie. Już pierwsza EP-ka, opublikowana w 2010 roku pod tytułem "The Soundsof Strangers", wzbudziła niemały zachwyt w środowisku fanów eksperymentalnego hip-hopu, a wydany rok później album "Peanut Butter Blues & Melancholy Jam" przyniósł mu nominację do prestiżowej Mercury Prize. Choć cały jego dotychczasowy dorobek to zaledwie kilkanaście utworów i nieliczne remiksy (między innymi Metronomy), niemal natychmiast został ogłoszony nową nadzieją brytyjskiego hip-hopu, następcą Roots Manuvy i Tricky'ego. Rok 2012 to zapowiedź kolejnego albumu w karierze Ghostpoeta i całkowicie nowy materiał, który będziecie można usłyszeć już w sierpniu na festiwalu.

Reklama

Victoria Legrand ma niesamowity głos i... przepiękne włosy, być może to zestawienie dziwi, ale wszystko stanie się jasne po koncercie Beach House w Katowicach. Baltimorski duet pojawi się na festiwalu z materiałem z najnowszej, zapowiadanej na maj płyty, zatytułowanej "Bloom". Wspomagana przez Alexa Scally'ego wokalistka, porównywana przez wielu krytyków do legendarnej Nico z Velvet Underground, od kilku lat uwodzi publiczność na całym świecie charakterystycznym, nieco ochrypłym głosem i upodobaniem do łączenia folkowych brzmień z minimalistyczną elektroniką. Najnowszy album duetu, to jak sami twierdzą, płyta, która powstawała w czasie intensywnego, dwuletniego tournée po całym świecie, zawierająca spisywane na gorąco doświadczenia z najbardziej egzotycznych zakątków. Eteryczny dream pop, pełen zjawiskowych melodii doprawionych odrobiną psychodelicznych brzmień - to naprawdę trzeba przeżyć.

DJ-e Rashad i Spinn sprawili, że niszowa muzyka dystrybuowana na produkowanych chałupniczymi metodami CDR-ach przedarła się do świadomości odbiorców i krytyków, a stamtąd na łamy prestiżowych portali muzycznych, takich jak "Fact". Wychodząc od chicagowskich house'owych tradycji, łącząc je z upodobaniem do hip-hopu i breakdance'owych popisów (obaj DJ-e zaczynali jako tancerze), w ciągu paru lat wytworzyli swój charakterystyczny styl, który okazał się olbrzymią inspiracją dla wielu innych muzyków i początkiem całkiem nowego gatunku.

Wcześniej udział zapowiedzieli: Chilly Gonzales, Gang Gang Dance, Chris Clark, Rustie, Sepalcure, Kwes, Mouse On Mars, Jimmy Edgar, a także Caribou i Four Tet, Speech Debelle i Hot Chip. W sprzedażykarnety czterodniowe oraz dwudniowe w cenach odpowiednio 150 zł oraz 130 zł (do 30 Kwietnia 2012). Impreza odbędzie się w dniach 23 - 26 sierpnia.