Scorpionsi wystąpią we Wrocławiu, w zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej – symbolicznym miejscu, gdzie w sierpniu 1980 r. tworzyła się wrocławska "Solidarność". W koncercie wezmą udział również polskie zespoły: Big Cyc i Maciej Maleńczuk z grupą Psychodancing.

Reklama

Zespół Scorpions powstał w 1965 r. w Hanowerze. W ciągu 47 lat wydali 19 studyjnych albumów, które sprzedały się w ponadstumilionowym nakładzie na całym świecie. Początkowo ich twórczość wpisywała się w nurt rocka progresywnego. Kolejne płyty umacniały pozycję grupy w świecie hard rocka i heavy metalu.

Szerszej publiczności Scorpions dali się poznać dzięki takim balladom, jak "Still Loving You", "When The Smoke Is Going Down" i "Send Me an Angel". Ich największym przebojem stał się "Wind of Change" zamieszczony na płycie "Crazy World" z 1990 roku, nawiązujący do przemian ustrojowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

W marcu 2010 r. zespół wydał płytę "Sting in the Tail", która zyskała uznanie na całym świecie i uplasowała się na 2. miejscu Billboard Rock Charts. W tym samym roku Scorpions zapowiedzieli zakończenie kariery, które nastąpi po 2-letniej trasie promującej album. Pod koniec 2011 r. pojawił się pożegnalny album Skorpionów – "Comeblack", zawierający nowe wersje przebojów grupy z lat 60. i 70. oraz covery m.in. The Beatles i The Rolling Stones.

Trzon zespołu stanowią jego założyciele: wokalista - Klaus Meine oraz gitarzysta Rudolf Schenker. W następnych latach do zespołu dołączyli gitarzysta Matthias Jabs i perkusista James Kottak. Od 2004 r. w stałym składzie zespołu jest polski gitarzysta basowy, Paweł Mąciwoda.