Spotkanie poprowadzą muzycy z kręgu Urbanatora, słynnego międzynarodowego projektu Michała Urbaniaka, w którego skład wchodzą gwiazdorskie indywidualności muzyczne, m.in. basista Otto Williams (USA), perkusista i kompozytor Troy Miller (Wielka Brytania), wokalista i multiinstrumentalista Xantone Blacq (Wielka Brytania) oraz nigeryjski gitarzysta Femi Temowo.

Reklama

Jak przekonują organizatorzy, "Urbanator Days" to innowacyjne wydarzenie edukacyjne, miejsce zarówno dla amatorów, studentów jak i uczniów szkół muzycznych, którzy chcą grać, śpiewać lub rapować. Warsztatom stacjonarnym towarzyszyć będzie platforma internetowa dzięki której uczestnicy będą ze sobą w stałym kontakcie, a także zyskają dostęp do materiałów szkoleniowych.

Podczas pierwszego dnia warsztatów muzycy zaprezentują różne style muzyczne i techniki wykonawcze – od jazzu nowoorleańskiego, soulu, rapu, fusion, bluesa aż po hip-hop. Drugiego dnia – podczas UrbJam – uczestnicy warsztatów będą mogli wykorzystać w praktyce zdobytą wiedzę; będą przygotowywać się wraz z gwiazdami Urbanatora i wystąpią razem na wieczornym jam session.

Najzdolniejsi uczestnicy warsztatów otrzymają nagrody finansowe. Niewykluczone, że zostaną również zaproszeni do realizacji projektów z Michałem Urbaniakiem. Projekt "Urbanator Days" jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Michał Urbaniak to jeden z najbardziej znanych polskich muzyków jazzowych, skrzypek, saksofonista, kompozytor, aranżer i odkrywca młodych talentów. Zasłynął w świecie nagrywając płytę "Tutu" z największą legendą jazzu - Milesem Davisem.