Koncertami w ramach "Back To Bass Tour" były wokalista grupy The Police przywołuje ducha macierzystej formacji w takich szlagierach, jak "Every Breath You Take" oraz prezentuje lwią część solowego repertuaru singlowego (m.in.: uwielbiane przez fanów "Fields of Gold") w aranżacjach na gitarę basową i sekcję smyczkową. Uznanie krytyków oraz fanów, z jakim spotkały się dotychczasowe występy z serii "Back To Bass" skłoniły muzyka do kontynuowania koncertów.

Podróż sentymentalna rozpoczęta wydanym w październiku ub.r. kompilacyjnym wydawnictwem "Sting: 25 Years", zawierającym wybrane przez samego artystę utwory z przepastnego repertuaru solowego i zespołu, który przyniósł mu sławę, dopiero na koncertach nabiera rozpędu. Sting przedkładając brzmienie koncertowe nad studyjne ukazuje zupełnie nowe oblicze dobrze znanych utworów, których nowe ascetyczne aranżacje stanowią trzon sukcesu trasy "Back To Bass" i dowodzą muzycznej nieśmiertelności artysty i jego dzieł.

Sting wraz z zespołem The Police wylansował pięć brytyjskich hitów numer jeden, a jego dziesięć solowych singli trafiło do Top 20 notowań w Zjednoczonym Królestwie.

Przedsprzedaż biletów dla członków fan clubu na łódzki koncert Stinga rozpoczyna się już 8 sierpnia o godz. 10:00. Bilety do ogólnokrajowej dystrybucji trafią dwa dni później, 10 sierpnia o godz. 10:00. Ceny biletów: od 237 zł (płyta i miejsca stojące) po 880 zł (VIP).