Wrześniowy koncert "HITPARADA 80" to pierwsza część z cyklu imprez, których celem jest przypomnienie całej plejady gwiazd, które w latach 80. królowały na szczytach list przebojów. Moda na zespoły, które święciły swoje triumfy w tamtym okresie wciąż nie mija. Wylansowane przez nich przeboje nie straciły nic ze swojej melodyjności. Do dziś są rozpoznawalne nawet przez najmłodsze pokolenie – informuje rzecznik prasowy koncertu Krzysztof Kalkowski.

Podczas koncertu w hali Ergo Arena zaśpiewa C.C. Catch (wł. Caroline Mueller) – piosenkarka, której w 1986 roku udało się dostać pod muzyczne skrzydła Dietera Bohlena i wykonała dla jego grupy Modern Talking swój pierwszy przebój "I Can Lose My Heart Tonight". Inne znane utwory C.C. Catch to m.in. "Strangers by Night", "Soulsurvivor" i "House of Mysticlights".

Kolejny artysta Gazebo to niekwestionowana gwiazda muzyczna lat 80., pionier stylu italo disco. Popularność zdobył już na początku 1982 r. przebojem "Masterpiece". Później wylansował jeszcze wiele innych hitów takich jak "Dolce Vita", "Lunatic", "Telephone Mama" oraz "I like Chopin".

Fancy jest niemieckim producentem piosenkarzem i kompozytorem, który w latach 80. i 90. ubiegłego wieku wylansował kilkadziesiąt przebojów dyskotekowych m.in. "Slice Me Nice", "Bolero", "Fools Cry", "Flames of Love".

Systems in Blue to niemiecka grupa muzyczna, która nazwą i stylem muzycznym nawiązuje do zespołu Blue System, którego twórcą i liderem był Dieter Bohlen. Systems in Blue tworzą dawni muzycy studyjni, których głosy Bohlen wykorzystywał w produkcji przebojów dla Modern Talking. Byli oni odpowiedzialni m.in za wykonanie wszystkich wysokich partii chórków i podkłady w refrenach. W 2003 r. po konflikcie z Bohlenem muzycy założyli własną formację.