Mark Knopfler odwiedzi Polskę w ramach promocji swego najnowszej płyty "Privateering", która w poniedziałek 3 września miała swoją światową premierę.

Reklama

Wydawnictwo jest pierwszym dwupłytowym albumem w dorobku muzyka i nawiązuje do podróży, które odbył w ciągu ostatnich kilku lat. Każda z 20 kompozycji przywodzi swoim klimatem miejsca odwiedzone przez Knopflera oraz wspomina poznanych przez niego ludzi.

Podczas koncertu w łódzkiej Atlas Arenie Mark Knopfler zaprezentuje nie tylko premierowy materiał oraz utwory z jego bogatej solowej dyskografii. Fani będą mieli okazję usłyszeć szereg przebojów wylansowanych z zespołem Dire Straits takich, jak "Money For Nothing", "Brothers In Arms" czy "Sultans of Swing".

Bilety na polski "Evening with Mark Knopfler and Band" trafią do ogólnokrajowej sprzedaży 11. września. Wcześniej, bo już 5. września, wejściówki na koncert będą mogli zakupić członkowie fan clubu artysty.

Mark Knopfler sławę zdobył na przełomie lat 70. i 80. przewodząc grupie Dire Straits. Ich teledysk do utworu "Money For Nothing", zawierający pamiętną kwestię "I want my MTV", był pierwszym wideoklipem wyemitowanym przez europejski oddział MTV. Po rozpadzie grupy w 1995 roku. Knopfler skupił się na solowej działalności; nagrywa autorskie płyty, komponuje też do filmu. Magazyn "Rolling Stone" przyznał mu 27. miejsce na liście najlepszych gitarzystów świata, chwaląc go za doskonałą technikę gry zwaną "fingerpicking" (jednoczesne prowadzenie melodii, linii basu oraz podkładu akordowego, co stwarza wrażenie obecności dwóch gitarzystów - przyp. PAP Life). W 1999 roku Knopfler został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

Reklama