Fani Chrisa de Burgha będą mogli kupić bilety na jego koncert z dużym wyprzedzeniem – sprzedaż ruszy już 21 września. Artysta zapowiada zagranie przede wszystkim piosenek z płyty "Footsteps 2", na której znalazły się – oprócz autorskich kompozycji – interpretacje takich klasyków, jak: "Lady Madonna" i "Let It Be" The Beatles, "In The Ghetto" Elvisa Presleya czy "S.O.S." Abby. – Słuchanie utworów wielkich artystów pokroju Lennona i McCartneya było zachętą do szlifowania własnych umiejętności kompozytorsko-pisarskich. Utwory, które wybrałem to ścieżka dźwiękowa mojego życia – mówił pytany o powód nagrania tych piosenek.

Reklama

Najnowszy krążek wokalisty trafi na półki już 8 października. Album "Home" to kolejne muzyczne rozliczenie z przeszłością. Na repertuar płyty złożą się najbardziej osobiste autorskie piosenki de Burgha w wersjach akustycznych. Przy akompaniamencie gitary i fortepianu artysta zarejestrował 14 utworów w swoim domowym studiu w Irlandii. Czerwcowym sesjom nagraniowym towarzyszyły huragany, ulewy i sporadyczne przebłyski słońca. Mało sprzyjające warunki atmosferyczne przełożyły się na klimat płyty – całość otwiera kompozycja "Waiting For The Hurricane", a tuż za nią są tak znaczące piosenki, jak "Sailor", "Living On The Island" czy "I'm Not Scared Anymore".

Chris de Burgh urodził się 15 października 1948 roku w Argentynie jako Christopher John Davison. Jako syn dyplomaty, przyszły muzyk pierwsze lata życia spędził w podróży – rodzina mieszkała m.in. na Malcie i w Nigerii aż osiadła w angielskim hrabstwie Wexford. Pierwszy kontrakt płytowy Chris de Burgh podpisał w 1974 roku i już rok później wydał debiutancki album "Far Beyond These Castle Walls". Największy sukces komercyjny artysta odniósł z singlem "The Lady In Red" w 1986r., która stała się jego piosenką rozpoznawczą. Artysta jest żonaty od 1977r. i posiada troje dzieci. Jego najstarsza córka Rosanna została Miss Świata 2003.