Chris Botti da koncerty: 15 marca w Poznaniu (Sala Ziemi, MTP), 16 marca w Gdyni (Hala Sportowo-Widowiskowa), 17 marca w Warszawie (Sala Kongresowa), 18 marca we Wrocławiu (Hala Orbita) i 20 marca w Zabrzu (Dom Muzyki i Tańca).

Reklama

Botti występuje solo oraz jako muzyk sesyjny – współpracował z takimi gwiazdami jak Sting, Aretha Franklin, Bob Dylan czy Paul Simon. Koncertował również z Dianą Krall, Jill Scott, Michaelem Bublé czy Rodem Stewartem. Ma na koncie liczne nominacje do Grammy Awards oraz trzy pierwsze miejsca w zestawieniach Billboard's Jazz Albums. Sting, zafascynowany jego twórczością, określił go mianem "posłańca świata jazzu".

W 2012 roku ukazała się najnowsza płyta solowa artysty – "Impressions". Obok grającego z charakterystycznym dla siebie brzmieniem i wielką wyobraźnią Chrisa Bottiego na albumie wystąpili również Andrea Bocelli, Vince Gill, Herbie Hancock, Mark Knopfler, David Foster i Caroline Campbell. Na "Impressions" Botti sięga po znane i łatwo rozpoznawalne piosenki, które niegdyś przekonały go o istocie strony melodycznej kompozycji, a także po przeboje wszech czasów jak "What A Wonderful World", "Summertime" czy "Over the Rainbow".