Billy Talent powstał w 1993 roku w Streetsville, w Ontario. Zespół początkowo nosił nazwę Pezz i pod tym szyldem tworzył do 2001 roku (wydając jeden album o nazwie "Watoosh!"). W tym czasie okazało się jednak, że istnieje już amerykański zespół o tej samej nazwie – efektem tego była decyzja o zmianie nazwy. Inspiracją była postać Billego Talenta, gitarzysty z filmu Bruca McDonalda "Hard Core Logo". Wraz ze zmianą nazwy muzyka tworzona przez zespół zaczęła coraz bardziej zmierzać w kierunku agresywnego punk-rocka.

W 2003 roku Billy Talent wydał longplay zatytułowany po prostu "Billy Talent I". Krążek zyskał status potrójnej platyny w Kanadzie, a zespół zgarnął wiele prestiżowych nagród muzycznych (m.in. dwie nagrody Juno za najlepszy zespół oraz najlepszy album roku). Druga płyta, wydana w 2006 roku, przyniosła jeszcze większy sukces. Pierwsze miejsca na listach przebojów i listach sprzedaży oraz niezwykłe koncerty na wszystkich kontynentach, uczyniły z kapeli światową gwiazdę punk-rocka. Billy Talent występował razem z takimi grupami jak Rise Against, Anti-Flag, Moneen czy My Chemical Romance. Podobny sukces był udziałem trzeciego wydawnictwa – "Billy Talent III".

Jesienno-zimowa trasa koncertowa formacji będzie okazją do zaprezentowania jak na żywo prezentuje się najnowszy album Billy Talent – "Dead Silence". Dzieło promuje singel "Viking Death March". Szczegóły dotyczące sprzedaży biletów poznamy wkrótce.