Mumford & Sons to angielski zespół folkowo-rockowy założony w 2007 rok. W skład formacji wchodzą Marcus Mumford, Ben Lovett, Ted Dwane oraz Winston Marshall. Pierwszy album "Sigh No More", wydany w 2009 roku, pokrył się czterokrotną platyną w Wielkiej Brytanii i podwójną platyną w Stanach. Drugi – "Babel" – wydany został we wrześniu 2012.

– Chcieliśmy zrobić coś, czego nie musielibyśmy się wstydzić – mówi Ben Lovett. – Jesteśmy pewni siebie i szczęśliwi, że dotarliśmy do miejsca, w którym jesteśmy – wszystko co się dzieje dookoła nas przerosło nasze oczekiwania i jest wielką niespodzianką. Kiedy zatem zaczęliśmy nagrywać tę płytę mieliśmy do wyboru: wycofać się albo zrozumieć, że ludzie polubili to co robimy i zrobić coś solidnego, z energią.

21 listopada ukaże się koncertowe wydawnictwo kapeli, "The Road to Red Rocks". Jednocześnie w sprzedaży pojawi się "Babel Gentlemen of the Road Edition" – edycja specjalna longplaya "Babel". Trzypłytowy zestaw składa się z DVD oraz audio CD "The Road to Red Rocks", a także wersji deluxe płyty "Babel". Bilety w cenie 88 zł wejdą do sprzedaży 9 listopada (piątek) o 10.00 na LiveNation.pl.