Ellie Goulding urodziła się w Lyonshall niedaleko Kington. Studiowała na Kent University, gdzie dostrzeżono jej muzyczny talent. W rozpoczęciu kariery pomogli jej Frankmusic i Starsmith. Była supportem podczas koncertów Little Boots. Otrzymała nagrody Critics Choice podczas gali Brit Awards 2010 oraz Sound of 2010 w BBC Sound of 2010, gdzie wygrała między innymi ze swoją przyjaciółką Mariną Diamonds.

Reklama

W 2010 ukazał się jej debiutancki album "Lights". Utwory "Lights" i "Starry Eyed" podbiły listy przebojów w Wielkiej Brytanii i w Europie, a piosenka "Your Song" dostała się na 2. miejsce amerykańskiego notowania Billboard Hot 100 i stała się numerem 1 między innymi w Polsce. Po ponad rocznej przerwie, wokalistka wydała kolejny utwór "Anything Could Happen", który dzięki sukcesowi poprzedniej płyty szybko dostał się na listy przebojów na całym świecie. Osiągnął również wysoką pozycję – nr 5 – w Wielkiej Brytanii. Druga płyta Goulding – "Halcyon" ukazała się w październiku 2012 roku.

20 kwietnia Ellie Goulding zaśpiewa w warszawskim klubie Stodoła. Będzie to jej pierwszy klubowy koncert w Polsce. Informacje o biletach poznamy niebawem.