Początki nowojorskiej trashmetalowej grupy sięgają lat 80. Założycielami Overkill byli wokalista Bobby "Blitz" Elisworth, basista D.D. Verni i perkusista Rat Skates. W 1982 roku do zespołu dołączył również gitarzysta Bobby Gustafson. Po wydaniu płyt demo "Power In Black" i "Rotten To The Core" (1983) zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Indie Azra, którego efektem była pierwsza EP-ka. Minialbum "Overkill" spotkał się z dobrą oceną branży jak i coraz liczniejszych fanów. Zainteresowanie zespołem dość szybko zwróciło uwagę Johna Zazula, właściciela Megaforce Records. Efektem rozmów z Johnem było podpisanie kontraktu i wydanie w październiku 1985 roku debiutanckiej płyty "Feel The Fire".

Reklama

Kolejny album Overkill – "Taking Over" – ukazał się dwa lata później. Podczas europejskiej trasy promującej krążek grupa wystąpiła również w Polsce na drugiej edycji festiwalu Metalmania, obok zespołów Running Wild i Helloween. Trzeci duży album grupy – "Under The Influence" – miał premierę w 1988 roku i muzycznie był kontynuacją stylistyki podjętej na wcześniejszej płycie. Wydawnictwo zyskało status największego sukcesu komercyjnego grupy. Do dzisiaj sprzedało się przeszło 500 tysięcy egzemplarzy tej płyty.

Rok 1989 przyniósł czwarty longplay Overkill – "The Years Of Decay". Płyta odniosła olbrzymi sukces, a przez wielu uważana jest za najlepszą w dorobku zespołu. Po wyczerpującym światowym tournee w składzie grupy zaszły dość ważne zmiany. W zespole pojawili się dwaj nowi muzycy – Merritt Gant i Rob Cannavino. Z ich udziałem w 1991 roku wydana została płyta "Horrorscope".

W 1993 roku Sida Falcka (rannego w wypadku samochodowym) zastąpił Tim Mallare. Efektem tej współpracy był kolejny, piąty już album w dorobku zespołu –"I Hear Black". Niespełna rok trzeba było czekać na kolejna płytę. "W.F.O." ("Wide Fucking Open") był powrotem do klasycznego, trashowego grania. Był to pierwszy album w całości wyprodukowany przez sam zespół. Podczas trasy promocyjnej zarejestrowany został materiał na pierwszą koncertową płytę, wydaną z okazji 10. urodzin formacji.

W 2012 roku Overkill wydał album "The Electric Age", który już w pierwszym tygodniu sprzedaży trafił do zestawienia Billboard 200, a także zebrał wiele dobrych recenzji w prasie muzycznej.

Bilety na koncert pojawią się wkrótce w sprzedaży na stronach Go-ahead.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, Ticketpro.pl a także w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.