Od czasu założenia zespołu w Bakersfield w Kalifornii na początku lat 90., Korn stał się jednym z najbardziej wpływowych grup ciężkiego grania. Sukces przyniosła im już imienna, debiutancka płyta z 1994 roku. Muzycy bardzo szybko zyskali miejsca w sercach fanów na całym świecie. Ich trzecia muzyczna propozycja z 1998 roku "Follow the Leader" z przebojami "Freak on a Leash" i "Got the Life" była doskonałym pomostem między hip-hopem i heavy metalem. Zespół zdobył dwie nagrody Grammy – w kategorii Best Short Form Video za "Freak on a Leash" z Follow the Leader i w Best Metal Performance za "Here to Stay" z wydanego w 2002 roku "Untouchables".

Reklama

"The Path of Totality" to tytuł ostatniego albumu studyjnego grupy. Longplay wypełniony elementami elektroniki i dubstepu, zapoczątkował nowy kierunek dla muzyki ciężkiej. – To metal przyszłości – deklaruje wokalista Jonathan Davis. – Mieszamy metal i muzykę electro, czego teoretycznie nie powinno się robić. Od pierwszego dnia Korn jest wyjątkiem od reguły, eksperymentuje i próbuje zabrać muzykę w różne miejsca.

Mastodon tak naprawdę nigdy nie zrobił nic w tradycyjny sposób. Zespół z Atlanty w stanie Georgia stworzył własną markę wysoko wykwalifikowanego hard rocka ponad dekadę temu, gdy inni odgrzewali metal z lat 80. Mastodon udał się w kierunku genialnych albumów koncepcyjnych podczas gdy większość świata muzycznego skupiała się na robieniu singli. "The Hunter" – ostatni album wydany przez Mastodon – razem z poprzednimi płytami "Remission", "Leviathan", "Blood Mountain" i "Crack the Skye" – pomógł ukształtować hard rock w XXI wieku.

Na 2 scenach Impact Festivalu 2013 planowane są występy minimum 8 zespołów. Dotychczas udział potwierdzili Rammstein, Behemoth, Slayer, Ghost, 30 Seconds To Mars i Airbourne. Bilety już dostępne są w sprzedaży na LiveNation.pl.