System Of A Down powstał w połowie lat 90. w Południowej Kalifornii. "Aerials", "Toxicity", "A.T.W.A.", "Chop Suey!", "B.Y.O.B." to tylko kilka z największych hitów grupy – za ostatni z nich kapela otrzymała nagrodę Grammy w kategorii Best Hard Rock Performance. Zespół ma na koncie pięć albumów studyjnych.

Reklama

Debiutancki, zatytułowany po prostu "System Of A Down", ujrzał światło dziennie w 1998 roku. Spotkał się z przychylnością fanów i krytyków – w Stanach pokrył się platyną, a w Kanadzie złotem. Następnie ukazały się "Toxicity" i "Steal This Album!". Ostatnie propozycje grupy to "Mezmerize" z maja 2005 roku i "Hypnotize" z listopada tego samego roku.

SOAD tworzą: Serj Tankian (wokalista), Daron Malakian (gitarzysta), Shavo Odadjian (basista) i John Dolmayan (perkusista).

Bilety na koncert System Of Down w cenach: 165 zł – płyta, trybuny i osoby niepełnosprawne, 198 zł – trybuny, 209 zł – golden circle, 275 zł – golden circle early entrance. Sprzedaż rusza 18 stycznia od 10.00 na LiveNation.pl.