Justin Bieber jest jedną z największych dziś gwiazd muzyki pop. W listopadzie 2009 roku zaledwie 15-letni wokalista wydał pierwszy minialbum, który odniósł gigantyczny sukces na całym świecie. Płyta "My World" bardzo szybko pokryła się platyną, a jej sprzedaż na terenie Stanów Zjednoczonych przekroczyła milion egzemplarzy. Bieber stał się pierwszym w historii artystą, którego siedem piosenek z debiutanckiej produkcji było notowanych na liście Biillboard Hot 100.

Reklama

Jego pierwszy longplay ukazał się rok później. Płyta "My World 2.0." była numerem jeden w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i kilku innych państwach. – Prawdziwym fenomenem był pochodzący z tego albumu utwór "Baby". Stworzony do niego teledysk był przez długi czas najczęściej oglądanym i komentowanym filmem w serwisie YouTube – podkreśla Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

Justin Bieber to nie tylko gwiazda muzyki pop, ale także czołowa postać światowego show-biznesu. W 2011 roku Forbes umieścił Biebera na 2. miejscu listy najlepiej opłacanych artystów, którzy nie ukończyli jeszcze 30. roku życia. Kanadyjczyk zdołał bowiem zarobić w ciągu zaledwie 12 miesięcy aż 53 miliony dolarów. Już dwa lata później Forbes umieścił go na 3. pozycji zestawienia najbardziej wpływowych postaci show-biznesu. Roczny dochód Biebera wynosi około 55 milionów dolarów.

Początek łódzkiego koncertu Justina zaplanowany został na godzinę 19.30. Szczegóły dotyczące sprzedaży biletów zostaną podane wkrótce na stronie Imprezyprestige.com. oraz Ticketpro.pl.