Michael Bolton jest autorem tekstów, pisarzem, aktorem i aktywistą. Znany jest jednak przede wszystkim z czterooktawowego głosu i wielkich przebojów. Piosenkarz ma na koncie 53 miliony sprzedanych albumów i singli. Pierwszą płytę nagrał w wieku zaledwie 22 lat, co zapoczątkowało jego wielką karierę trwającą do dziś. Na początku lat 80. zmienił nazwisko na Bolton i ruszył na podbój świata.

Reklama

Wielkim sukcesem okazał się album "Soul Provider" z 1989 roku z utworami "How Can We Be Lovers" czy "You Wouldn'Know Love". Za piosenkę "How Am I Supposed To Live Without You" Bolton otrzymał nagrodę Grammy, a sama płyta uzyskała status sześciokrotnej platyny. Kolejny krążek "Time, Love & Tenderness" zdobył jeszcze większe uznanie. 13 milionów sprzedanych egzemplarzy przypieczętowanych ośmiokrotną platyną, dwie nagrody Grammy i dwie American Music Award w kategorii pop/rock – ulubiona płyta i ulubiony artysta oraz superhit – "When a Man Loves a Woman".

W dorobku Michaela Boltona znajdują się nie tylko jego autorskie projekty, ale również interpretacje znanych standardów R&B i pop. Współpracował z takimi gwiazdami jak Lady Gaga, Diane Warren, Mark Anthony, Joe Cocker, Kanye West, Jay-Z czy Conway Twitty. Jest jednym z nielicznych artystów, który miał okazję pracować z legendarnym Bobem Dylanem, w wyniku czego powstał utwór "Steel Bars".

W 1997 roku dał się poznać jako pisarz – wydał pierwszą książkę przeznaczoną dla dzieci, następnie jako aktor – zagrał w filmie "High Voltage" oraz w przeboju stacji NBC, serialu "Dwóch i Pół". Ma na koncie również własną produkcję – film dokumentalny poruszający problem przemocy domowej.

Bilety na koncerty Michaela Boltona pojawią się w sprzedaży od 4 lutego.