Skład formacji Gogol Bordello – założonej w Nowym Jorku w późnych latach 90. – jest równie niecodzienny, jak muzyka którą grają. Połączenie cygańskiego punk rocka, reggae, folku i orientu to mieszanka iście wybuchowa, szczególnie w wykonaniu tak niezwykłej ekipy. Zespół składa się z ośmiu imigrantów pochodzących głównie z Europy Wschodniej, ale także z odleglejszych zakątków świata, jak Izrael, Etiopia czy Ekwador.

Na czele tej etnicznej składanki stoi pochodzący z Ukrainy Eugene Hütz, który wraz z rodziną wyemigrował do Stanów Zjednoczonych po awarii reaktora w Czarnobylu. Podróż przez Polskę, w której mieszkali przez jakiś czas, pozostawiła w sercu Eugene'a wyjątkowy sentyment do naszego kraju. Ten okres z życia muzyka sprawia, że chętnie odwiedza on Polskę, za każdym razem nawiązując z publicznością bliski kontakt i umacniając więź ze swoimi fanami. W czasie koncertu w klubie Stodoła dwa lata temu, na znak sympatii do naszych rodaków, Eugene wystąpił w koszulce z wizerunkiem Bolka i Lolka.

Bilety w cenie: 90 zł do 4.06.2013, 100 zł od 5.06.2013 do dnia koncertu i 110 zł w dniu koncertu; Sprzedaż biletów rusza 08.02.13 o godzinie 10:00.