16 lutego w warszawskiej Stodole Kult da koncert unplugged. Po sukcesie płyty "Kult MTV Unplugged" wiadomo, że zapowiada się duże wydarzenie dla miłośników talentu Kazika i spółki.

Reklama

W 2010 roku polski oddział MTV zaprosił zespół Kult do współpracy, a jej efektem był koncert akustyczny nagrany 22 września w warszawskim Och-Teatrze. Został on jeszcze tego samego roku wydany na wielu nośnikach, między innymi CD, DVD, blu-ray i płytach winylowych, nosząc nazwę "MTV Unplugged". Album wspiął się na szczyty popularności polskiej sceny muzycznej, rozchodząc się w nakładzie ponad 200 tys. kopii i zdobywając status płyty "diamentowej". Do nagrania zaadaptowano zarówno utwory ze starszych jak i z nowszych krążków, a także zaprezentowano premierową kompozycję "Szantowy" i własną wersję standardu Tadeusza Woźniaka "Zegarmistrz światła". W nagraniu wzięło udział również wielu gości, między innymi Krzysztof "Dr Yry" Redzimski, Tomasz Kłapotacz i Mirosław "Zacier" Jędras.

– Wiedzieliśmy, że będzie to wydarzenie roku. Nie spodziewałem się natomiast, że strona artystyczna wyjdzie nam tak dobrze – mówił Kazik Staszewski.

Materiał w wersji akustycznej zespół Kult promował na dwunastu koncertach w 2011 roku, grając w największych miastach w Polsce. Ostatni raz fani mieli okazję posłuchać Kultu w wydaniu "unplugged" na żywo w lutym 2012, w bydgoskiej Operze Nova.

Po roku przerwy wielbiciele Kultu będą mogli znów posłuchać ulubionych kawałków w wersji akustycznej. Tym razem zespół pojawi się w warszawskim Klubie Stodoła, na którego scenie materiał z krążka "MTV Unplugged" nie był do tej pory prezentowany. W czasie koncertu obowiązywać będą wyłącznie miejsca siedzące. Najtańszy bilet kosztuje 110 złotych.