Autorzy przebojów "What's A Woman", "Time Flies", "Puerto Rico", "Don't Break My Heart" czy "Nah Neh Nah", po raz ostatni wystąpią w marcu na trzech koncertach w naszym kraju.

Reklama

Grupa Vaya Con Dios powstała w 1986 roku w Belgii. Liderka zespołu, wokalistka Dani Klein (Danielle Schoovaerts) śpiewa charakterystycznym melancholijnym głosem. To właśnie barwa jej głosu oraz sposoby interpretacji utworów, połączone z brzmieniem akustycznej gitary miały od początku decydujący wpływ na oryginalną stylistykę twórczości zespołu.

Wiele kompozycji wykonywanych przez Vaya con Dios inspirowanych było różnymi kulturami i stylami muzycznymi np. hiszpańskim flamenco, francuską chanson czy muzyką cygańską. Grupa bardzo szybko zyskała wielbicieli za sprawą właśnie niepowtarzalnego brzmienia i klimatu utworów.

Dziś Vaya Con Dios ma na swoim koncie dziewięć albumów, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad siedmiu milionów egzemplarzy.

W 1996 roku zespół wystąpił jako gwiazda Festiwalu w Sopocie. W tym samym roku Dani Klein, z powodów osobistych, zdecydowała się na zawieszenie działalności grupy. Po dziewięciu latach przerwy, w 2005 r. zespół wrócił w świetnym stylu albumem "The Promise".

W 2013 roku Dani Klein ogłosiła zakończenie kariery. W tym roku artystka zaplanowała serię pożegnalnych koncertów, rozstając się ze swoją publicznością. W marcu przyjedzie po raz ostatni do Polski; odwiedzi Poznań (21 marca), Zabrze (23 marca) oraz Warszawę (25 marca).