W piosenkach Imany akustyczny folk przeplata się z soulem i bluesem. Krytycy zwracają uwagę na jej zjawiskowy głos i porównują z Tracy Chapman i Billie Holiday. – Słodycz miesza się z goryczą, melancholia z niezwykłą pogodą ducha, która od razu zjednuje Imany słuchaczy – podkreśla Dariusz Startek, organizator szczecińskiego koncertu.

Reklama

Imany pochodzi z wielodzietnej rodziny afrykańskich emigrantów. Zanim rozpoczęła karierę wokalistki m.in. pracowała przez kilka lat jako modelka w Nowym Jorku. Zdecydowała się jednak porzucić wybieg i trzy lata temu przyjechała do Paryża. Z pomocą swojej siostry zaczęła dawać pierwsze koncerty. Na jednym z nich Imany zainteresował się senegalski producent, który odkrył także wokalistkę Ayo. Pomógł on Imany w nagraniu debiutanckiego albumu.

Tak powstała płyta "Shape of a Broken Heart", na której znalazła się popularna piosenka "You Will Never Know". Album pokrył się w Polsce podwójną platyną. Na liście Związku Producentów Audio Video "Shape of a Broken Heart" od kilku miesięcy jest w czołówce najlepiej sprzedających się albumów w kraju.

Występ Imany odbędzie się w ramach cyklu koncertów Szczecin Music Fest 2013. W tegorocznej edycji imprezy wystąpił już belgijski zespół Triggerfinger.