Koncert odbędzie się w ramach Malta Festival Poznań, wydarzenia, które potrwa między 24 a 29 czerwca. Thom Yorke już po raz drugi przyjedzie do Poznania na zaproszenie organizatorów tego festiwalu. Cztery lata temu odwiedził miasto wraz z Radiohead na koncercie z cyklu Poznań dla Ziemi.

W Atoms for Peace – poza Tomem Yorke'm – występują też jeden z najlepszych basistów na świecie – Flea z Red Hot Chilli Pepers, długoletni producent Radiohead – Nigel Godrich, perkusista – Joey Waronker, znany ze współpracy m. in. z R.E.M. oraz brazylijski instrumentalista – Mauro Refosco, który wcześniej grał m.in. z Davidem Byrnem i Brianem Eno.

Wydany pod koniec lutego debiutancki album zespołu zebrał doskonałe recenzje, a w tydzień po wejściu na rynek, zajął 5 miejsce w zestawieniu Official UK Albums Top 100 – najwyższe wśród nowości. – Ogłoszenie pierwszej europejskiej trasy Atoms for Peace wywołało falę entuzjazmu zarówno wśród fanów poszczególnych muzyków tworzących nową supergrupę jak i ich macierzystych zespołów. Tym bardziej cieszy, więc fakt, że Malta Festival Poznań jest częścią tej trasy – powiedziała rzeczniczka imprezy.

To nie jedyna gwiazda, która wystąpi na Malta Festival Poznań. 28 czerwca w stolicy Wielkopolski zagra niemiecki zespół Kraftwerk. Będzie to pierwszy i jedyny występ 3D tej grupy w Polsce.