Wykonawczyni słynnej ballady "Nothing Compares 2 U" wystąpi na wrocławskiej Wyspie Słodowej, gdzie obok największych przebojów ze swojej trwającej ponad dwie dekady kariery zagra materiał z nowej płyty "How About I Be Me (And You Be You)?". Sinead O'Connor przybędzie do Wrocławia z rozszerzonym zespołem. Występ będzie częścią trasy promującej płytę "How About I Be Me (And You Be You)?".

Reklama

Sinead O'Connor należy do grona najbardziej charyzmatycznych kobiet sceny rockowej na świecie. Zadebiutowała w 1987 roku znakomicie przyjętą płytą "The Lion And The Cobra". Dzięki ekspresyjnej interpretacji utworu Prince'a "Nothing Compares 2 U" z 1990 roku urosła do rangi rockowej supergwiazdy. Artystka nie ogranicza się do jednego gatunku muzyki; nagrywa z powodzeniem pop, reggae, jazz czy gospel. Chętnie użycza swego głosu nagraniom pionierów elektroniki: śpiewała na płytach Massive Attack, Bomb The Bass czy Asian Dub Foundation.

Irlandka słynie z radykalnych wypowiedzi i szokującego zachowania. Skandal wywołał jej występ w amerykańskiej telewizji w 1992 r., podczas którego podarła zdjęcie papieża Jana Pawła II. U progu nowego tysiąclecia wokalistka przyjęła śluby kapłańskie, zostając duchownym Irlandzkiego Ortodoksyjnego Kościoła Katolickiego i Apostolskiego. Identyfikuje się również z ruchem Rastafari.

Polska publiczność miała okazję zobaczyć i posłuchać Sinead O'Connor już kilkukrotnie. W 2007 roku gwiazda wystąpiła w Poznaniu na Malta Festival, zaś w 2008 roku dała w Polsce aż dwa koncerty: podczas gdyńskiego festiwalu Globaltica oraz w Warszawie w ramach imprezy Miejska Strefa Kultury.