Natalie Cole – córka legendarnego jazzmana Nat "King" Cole'a, jedna z najbardziej znanych i cenionych wokalistek na świecie – zadebiutowała w 1975 roku longplayem "Inseparable", który niemal z dnia na dzień wyniósł ją na szczyty popularności, a pochodzący z płyty singlowy "This Will Be (An Everlasting Love)" wywalczył jej nagrodę Grammy w kategorii debiut roku oraz w prestiżowej najlepsza wokalistka R&B. Pod koniec lat 70. nagrała wiele piosenek, które stały się przebojami również muzyki pop, jak "I've Got Love on My Mind", "Sophisticated Lady (She's a Different Lady)", "Our Love", "Someone That I Used to Love".

Reklama

Na początku lat 80. jej kariera załamała się ze względu na problemy z narkotykami. Jednak już w 1987 Cole powróciła w wielkim stylu albumem "Everlasting", który tylko w USA sprzedał się w ponad dwu milionach egzemplarzy, przynosząc przeboje "Jump Start", "I Live for Your Love" i remake utworu Bruce'a Springsteena – "Pink Cadillac" oraz pamiętny "When I Fall in Love" z repertuaru Nat "King" Cole'a. Sukces tej kompozycji spowodował, iż w 1991 roku Natalie zdecydowała się nagrać płytę, będącą hołdem dla dokonań ojca – "Unforgettable... with Love". Album okazał się największym sukcesem w karierze artystki. Longplay tylko w USA osiągnął rekordowy nakład 5 milionów sztuk.

W 2000 roku Natalie Cole opublikowała autobiograficzną książkę "Angel on My Shoulder", w której opisał walkę z narkotykami. Na jej podstawie nakręcono film "The Natalie Cole Story". W 2002 roku ukazuje się kolejna ważna płyta w jej karierze "Ask a Woman Who Knows", która zawierała doskonałe jazzowe ballady z repertuaru Dinah Washington, Niny Simone i Sarah Vaughan. W 2007 roku ukazał się dwudziesty, studyjny album Natalie Cole – "Leavin'".

Sprzedaż biletów ruszy 29 marca. Wejściówki będą dostępne w bileteriach Empik, sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci Ebilet, Ticketpro, Eventim oraz na Goodmusic.pl.