Richie Hawtin i Ed Rush są niekwestionowanymi legendami swoich scen. Działając od początku lat 90., zdołali już kilkakrotnie zmienić oblicze gatunków, w których tworzą. Hawtin to gigant techno i minimalu oraz pasjonat rozwijania technologii dla DJ-ów i producentów. Rush to także wielki innowator, współodpowiedzialny m.in. za powstanie mrocznej odmiany drum'n'bassu, zwanej techstepem. Gesaffelstein to z kolei objawienie ostatnich kilku lat. Wydaje m.in. w labelu Tigi, remiksuje Justice i Depeche Mode, a na scenie uderza świetną selekcją i wyjątkową charyzmą. W Płocku usłyszymy DJ set prezentujący spojrzenie artysty na nowoczesne electro i techno.

Reklama

Grupa Astroid Boys proponuje mieszankę hip hopu, dubstepu i punk rocka. Są dopiero przed wydaniem debiutanckiego albumu, a już udaje im się wzbudzić spore zainteresowanie najważniejszych brytyjskich dziennikarzy.

Rodzimy kolektyw NeverAfter współodpowiada za to, jakich artystów z kręgu drum'n'bass i dubstep słyszymy co roku w Płocku. Wax, Cls i K-Size – te pseudonimy znane wszystkim polskim fanom tych gatunków.

Na Audioriver 2013 zagrają również: Paul Kalkbrenner live, GusGus live, Netsky live, Jeff Mills, Rudimental live, Mr. Oizo, Dixon b2b Âme, Nymfo b2b Klute, Karin Park, Lusine live, Matador live, Tale Of Us, Raresh, Xhin, Julia Marcell, Alex Smoke pres. Wraetlic live, Sibot live, Monoloc, Bobby Tank live, Őszibarack live, An On Bast & Maciej Fortuna live, Piano Interrupted live. Jeszcze tylko przez trzy tygodnie karnety na festiwal dostępne są w cenie 130 zł. 9 maja ich koszt wzrośnie do 160 zł. Bilety dostępne są w salonach Empik oraz na eBilet.pl.