Gwiazda francuskiej piosenki będzie promowała swój ostatni krążek, poświęcony twórczości Edith Piaf. Aranżacją jej najsłynniejszych utworów zajął się polski kompozytor Abel Korzeniowski, znany z przygotowania muzyki do takich filmów jak m.in. "Duże zwierzę" Jerzego Stuhra i "Samotny mężczyzna" Toma Forda oraz do obrazu "W.E." Madonny.

Reklama

Płyta "Kaas chante Piaf" powstała z okazji przypadającej w październiku tego roku 50. rocznicy śmierci Edith Piaf. Na krążku znalazły się takie przeboje jak "Padam...Padam", "Mon Dieu", "Non, je ne regrette rien", a także kompozycja Abla Korzeniowskiego "Song For the Little Sparrow".

Kaas zdecydowała się na współpracę z polskim kompozytorem po tym, jak zobaczyła film "Samotny mężczyzna" z muzyką Korzeniowskiego. Polak miał przygotować 21 piosenek Piaf w nowych aranżacjach. Płyta została nagrana w Londynie, z udziałem Royal Philharmonic Orchestra pod batutą Korzeniowskiego.

Patricia Kaas (ur. 1966) to jedna z najpopularniejszych francuskich piosenkarek. Od ósmego roku życia występowała w kabarecie "Rumpelkammer" w niemieckim mieście Saarbruecken. Siedem lat później wypatrzył ją aktor Gerard Depardieu, dzięki wstawiennictwu którego nagrała swój pierwszy singiel "Jalouse".

Reklama

Zadebiutowała w 1990 r. albumem "Scene de vie", nagranym dla wytwórni Columbia. Największy komercyjny sukces odniosła dzięki napisanej przez Didiera Barbeliviena piosence "Mademoiselle chante le blues" i albumowi pod tym samym tytułem, wydanemu w 1995 r. Kolejne krążki - "Je te dis vous" (1996) i "Le mot de passe" (1997) potwierdziły jej pozycję jednej z najpopularniejszych wokalistki francuskiej sceny muzycznej. Współpracowała z takimi francuskimi kompozytorami jak Jean-Jacques Goldman i Pascal Obispo. W 2000 r. wystąpiła w filmie "Piano Bar" w reżyserii Claude'a Lelouche'a. Dziś piosenkarka ma na swoim koncie 20 płyt; w 2009 r. reprezentowała Francję na 54. Konkursie Piosenki Eurowizji.

24 kwietnia, również w ramach trasy koncertowej promującej album "Kaas Chante Piaf", artystka wystąpi w Hali Stulecia we Wrocławiu.