Solange, co oczywiste, porównuje się do starszej siostry. Niektórzy nazywają ją nawet – bez złośliwości – "indie Beyoncé", ale wystarczy mieć oczy i uszy szeroko otwarte, by zrozumieć, że Solange to artystka dojrzała i w pełni samodzielna. Po dwóch niezłych płytach dla Interscope, w ubiegłym roku zachwyciła krytyków i fanów minialbumem "True", nagranym we współpracy z Devem Hynesem (współautorem repertuaru m.in. Florence and the Machine i The Chemical Brotheres) i wydanym w labelu Terrible Records, należącym do Chrisa Taylora z Grizzly Bear. To muzyka pop, wyraźnie nawiązująca do amerykańskich produkcji z lat 80., ale z charakterem i znakiem jakości.

Reklama

Zbigniew Wodecki zaprezentuje na OFF-ie debiutancki, imienny album z 1976 roku. Herosowi nadwiślańskich estrad towarzyszyć będzie na scenie zespół Mitch & Mitch, który w pocie czoła przygotowuje akompaniament tak, żeby materiał zabrzmiał identycznie jak na albumie, ale... lepiej. Specjalnie na tę okazję dziewięcioosobowy skład Mitch & Mitch poszerzy się o organistę, kwartet smyczkowy i dwuosobowy chór.

Na OFF Festivalu zagrają również: Fucked Up, Julia Holter, Guardian Alien, Buke And Gase, John Talabot, Shackleton, UL/KR, Hera, Gówno, Hokei i Frozen Bird. Wcześniej udział w festiwalu, który odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Katowicach potwierdzili m.in. The Smashing Pumpkins, Brutal Truth, Austra, Patrick Wolf, Godspeed You! Black Emperor, Girls Against Boys, My Bloody Valentine, Skalpel, Deerhunter i AlunaGeorge. Ceny: trzydniowe karnety z polem namiotowym: 190 zł, trzydniowe karnety bez pola: 150 zł.