Koncert Pet Shop Boys odbędzie się 4 września w Ergo Arenie, położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu. Zespół oprócz swych największych przebojów zaprezentuje materiał z najnowszego albumu "Electric" (premiera: 15 lipca). Będzie to trzecia wizyta duetu w Polsce. Po raz pierwszy Neil Tennant i Chris Lowe wystąpili przed polską publicznością w 2000 roku podczas plenerowej imprezy Inwazja Mocy. Sześć lat później zagrali w Warszawie.

Reklama

Pet Shop Boys tworzą wokalista Neil Tennant i instrumentalista Chris Lowe. Obaj poznali się w sklepie z elektroniką i po wymianie zdań na temat muzyki tanecznej postanowili uformować zespół. Pierwszym singlem firmowanym przez Pet Shop Boys było nagranie "West End Girls", które na rynku pojawiło się latem 1984 r. i zawojowało brytyjskie listy przebojów. Piosenka nie tylko została wielkim przebojem komercyjnym, ale znalazła uznanie krytyków - utwór nagrodzono prestiżowymi statuetkami Brit Award oraz Ivor Novello Award.

Dyskografia Pet Shop Boys liczy dwanaście albumów studyjnych, z których pochodzą takie światowe przeboje, jak: "Domino Dancing", "It's A Sin" czy "Can You Forgive Her?". Magazyn "Billboard" sklasyfikował grupę na pozycji czwartej najpopularniejszych wykonawców muzyki tanecznej.