Koncert artysty rozpocznie się o godzinie 22 i potrwa około dwóch godzin. Organizatorzy zapowiadają, że w programie znajdą się utwory z całej kariery artysty, także te z czasów jego działalności w zespole The Police, kiedy powstały takie piosenki, jak "Every Breath You Take", "Roxanne", "Walking on the Moon" czy "Message in a Bottle".

Reklama

Sting wystąpi na festiwalu w ramach trasy koncertowej "Back to Bass". Soliście towarzyszyć będzie pięcioosobowy zespół, w skład którego wchodzą: gitarzysta Dominic Miller, perkusista Vinnie Colaiuta, klawiszowiec David Sancious, skrzypek Peter Tickell i wokalista Jo Lawry.

Sting (właśc. Gordon Matthew Sumner) to gwiazda światowego formatu, współzałożyciel, główny kompozytor, lider i gitarzysta legendarnego zespołu The Police, zdobywcy sześciu statuetek Grammy. W 1986 r. artysta rozpoczął solową karierę, a jego utwory takie jak "Englishman in New York", "Fragile", "If I Ever Lose My Faith in You", "Fields of Gold" i "Desert Rose", przeszły do historii muzyki pop.

Sobotni koncert będzie 12. występem brytyjskiego artysty w naszym kraju. Po raz pierwszy zagra on na polskim festiwalu.

Przed Stingiem w koncercie finałowym na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu zagra m.in. były frontman zespołu Genesis, Ray Wilson wraz z zespołem Stiltskin. Szkocki artysta występował już w Oświęcimiu, podczas pierwszej edycji festiwalu. Polską gwiazdą wieczoru będzie Monika Brodka.