Sinéad O'Connor jest jedną z ikon muzyki irlandzkiej i status ten utrzymuje nieprzerwanie od ponad 25 lat swojej działalności artystycznej. Na koncie ma kilkanaście autorskich albumów, z których ostatni "How About I Be Me (And You Be You)B" pochodzi z 2012 roku.

Reklama

Kariera Irlandki rozkwitła w 1987 roku dzięki hitowi "Mandinka", a multiplatynowy sukces płyty "I Do Not Want What I Haven't Got" (1990) z niezapomnianą wersją utworu Prince'a "Nothing Compares 2 U", umocnił jej pozycję.

Następne lata to liczne artystyczne kooperacje oraz wydawanie kolejnych płyt, na których eksperymentowała z wieloma gatunkami, m.in. irlandzki folk (Sean-Nós Nua z 2002 roku) czy roots reggae "Throw Down Your Arms" (2005). Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak Peter Gabriel, Massive Attack, Roger Waters, The Chieftains, Asian Dub Foundation, Burning Spear czy Sly & Robbie.

Bilety na koncert w Warszawie są już dostępne w całej sieci sprzedaży: salony Empik, Media Markt, Saturn w całym kraju oraz w kasie biletowej Sali Kongresowej.