Z ceremonii Fryderyków 2013 Mela Koteluk wyszła z dwiema prestiżowymi statuetkami: za debiut roku i dla artystki roku. Prasa porównuje ją do Gaby Kulki czy Kasi Nosowskiej, a sama Nosowska poleca Melę w dymku na okładce debiutanckiej płyty Meli "Spadochron".

Reklama

Troje członków zespołu tres.b reprezentuje pięć narodowości. Za "umiejętne połączenie siły i delikatności w muzyce, która jest jednocześnie niezależna i przebojowa" tygodnik "Polityka" nagrodził ich Paszportem. Kapituła nagrody Fryderyka przyznała im statuetkę za najlepszy debiut, chociaż już wówczas debiutantami nie byli. Zespół wydał jak dotąd dwie płyty – "The Other Hand" oraz "40 Winks of Courage", którymi zbudował mocną markę w Polsce i coraz odważniej sięga po zagraniczne rynki muzyczne.

Marika to najbardziej karaibska polska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu. Na koncie ma cztery albumy solowe i liczne występy gościnne. Od 4 lat prowadzi własny radiowy program. Okrzyknięta Pierwszą damą polskiego dancehallu, jako jedna z niewielu Polek potrafi podawać mocno tekst w formie "nawijki". Jej muzyka to emocje, koncertowy żywioł i coś nieobliczalnego. Na CLMF pojawi się ze swoim składem Spokoarmia.

Bisz – raper i poeta reprezentujący Bydgoszcz. Nagrywa solowo oraz jako członek zespołu B.O.K (BiszOerKay & Dj Paulo). Pierwszą oficjalną płytą B.O.K było "W stronę zmiany"(2011), 23 utwory oddające całokształt możliwości zespołu, od nowoczesnych produkcji po refleksyjne numery na klasycznych bitach. Klimatyczne brzmienie oraz rewolucyjne dla hip-hopu konceptualne podejście z licznymi wycieczkami w stronę filozofii i literatury, dobrym flow i zabawami słowem zjednały projektom Bisza najbardziej wymagających słuchaczy.

Magnificent Muttley stanowią klasyczne, rockowe power trio, które oldschoolowe gitarowe brzmienia zasila paliwem młodości i entuzjazmu. Świetne numery, wypełniające ich debiutancki, imienny album spowodowały, że płyta znalazła się w większości zestawień podsumowujących 2012 roku w polskiej muzyce.

Gwiazdami festiwalu, który odbędzie się w dniach 9-10 sierpnia będą: Biffy Clyro, Franz Ferdinand, Refina Spektor, Katy B, Florence and the Machine i Wu-Tang Clan. Bilety do nabycia w AlterSklepie i w punktach sprzedaży sieci Ticketpro: Karnet 2-dniowy: 245 zł Karnet 2-dniowy z polem namiotowym: 275 zł Bilety jednodniowe: 155 zł