Koncert ma się odbyć w ramach trasy "Back To Front: So Live 2012-2014", która organizowana jest z okazji 25-lecia premiery płyty "So", z której pochodzą przeboje "Sledgehammer", "Don't Give Up" nagrany w duecie z Kate Bush, "Mercy Street" czy "Big Time". Wydany w 1986 roku krążek jest najlepiej sprzedającym się w dorobku Petera Gabriela. Dzieło dotarło do 1. miejsca UK Charts oraz 2. pozycji Billboardu.

Na razie potwierdzone są dokładne daty występów w Niemczech. Ponadto w przyszłym roku muzyk ma zawitać również do Polski i Rumunii, jak również na Węgry, Słowację, Ukrainę, Białoruś, Litwę i Łotwa, jak również na północ Europy do Norwegii, Szwecji, Finlandii.

Peter Gabriel to angielski muzyk, autor piosenek i wokalista, który zasłynął jako członek Genesis. Karierę solową z powodzeniem rozpoczął pod koniec lat 70. Na koncie ma dziewięć studyjnych płyt, z których ostatnia to "New Blood" z października 2011 roku. Ostatnio Peter Gabriel gościł w Polsce w maju 2012 roku w ramach Life Festivalu.