Rufus Wainwright przyjedzie do Warszawy w ramach promocji składanki ze swymi największymi hitami. Płyta "Vibrate – The Best of Rufus Wainwright" ukaże się na początku marca, tuż przed koncertem w Palladium.

Reklama

Zaczął grać na pianinie w wieku 6 lat, a koncertował już kilka lat później w rodzinnym zespole McGarrigle Sisters and Family. W wieku 14 lat Rufus Wainwright został nominowany do swojej pierwszej nagrody muzycznej. Wśród swoich inspiracji muzyk wymienia Edith Piaf, Ala Jolsona czy Judy Garland.

Debiutował w 1998 roku albumem "Rufus Wainwright", który został bardzo dobrze przyjęty przez krytykę, podobnie jak jego następca – "Poses". W latach 2001 – 2004 muzyk koncertował m.in. ze Stingiem i Tori Amos. Największy rozgłos przyniosła mu trzecia płyta – "Release the Stars".

Muzyk nie zajmuje się jednak jedynie tworzeniem muzyki na solowe płyty – napisał też operę czy muzykę do spektaklu Roberta Wilsona, gościnnie wystąpił także na kultowym albumie Anthony & The Johnsons "I Am A Bird Now".

Bilety na koncert w Warszawie pojawią się w sprzedaży w najbliższy piątek, 13 grudnia. Dostępne będą na stronach www.go-ahead.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.