Zespół ogłosił 11-koncertową trasę po Europie, z zaledwie dwoma przystankami na europejskich festiwalach – jednym z nich będzie Gdynia, 3 lipca 2014.

Reklama

Pearl Jam wydali długo oczekiwany, dziesiąty album "Lightning Bolt" 14 października tego roku. Płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu listy Billboard Top 200. Longplay znalazł się także w czołówce listy sprzedaży Polsce.

W 1991 roku, dzięki debiutanckiemu krążkowi "Ten", Pearl Jam został supergwiazdą. W trakcie kariery wydał dziesięć płyt studyjnych, zagrał też niezliczoną liczbę wyjątkowych koncertów, wciąż ciesząc się przychylnością krytyków i ogromną popularnością – na całym świecie sprzedał ponad 60 milionów albumów.

Przez dwadzieścia dwa lata kariery Pearl Jam byli i nadal są wielką siłą rocka, zarówno z uwagi na niezłomną wierność swoim poglądom politycznym i społecznym, nieustanną skłonność do eksperymentów, jak i znane wszystkim rockowe hymny i bestsellerowe płyty.

Wcześniej udział w festiwalu Open'er potwierdzili The Black Keys, Pusha T i Bokka. Impreza odbędzie się w dniach 2-5 lipca 2014 roku. Bilety na festiwal już do nabycia w Altersklepie oraz w Ticketpro.