Sixto Rodriguez wystąpi w warszawskiej Sali Kongresowej dwukrotnie – 28 i 29 marca. Bilety na drugi koncert trafią do sprzedaży jeszcze dziś o godzinie 12.00. Dostępne będą na stronach www.go-ahead.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.

Reklama

Rodriguez to legendarny gitarzysta-samouk i wokalista. Zaczął występować w barach i klubach rodzinnego Detroit w latach 60. ubiegłego wieku. To właśnie w tym mieście Sixto Rodriguez nagrał dwa studyjne albumy – "Cold Fact" (1969) i "Coming from Reality" (1971). Przeszły wówczas bez echa, więc muzyk postanowił skoncentrować się na innych dziedzinach, kończąc filozofię na Wayne State University.

W połowie lat 70. muzyka Rodrigueza zyskała niewielki rozgłos w Australii i Nowej Zelandii, gdzie muzyk pojechał z niewielką trasą koncertową. Niezwykle popularny stał się natomiast w RPA, z czego muzyk przez lata nie zdawał sobie sprawy.

Pod koniec lat 90. XX wieku fani z RPA w końcu odnaleźli Rodriqueza, co zaowocowało wznowieniem jego kariery. Historia muzyka została opowiedziana w 2012 roku w nagrodzonym Oscarem filmie dokumentalnym "Searching for Sugar Man", dzięki któremu Sixto Rodriguez, stał się sławny na całym świecie.