Świat pierwszy raz usłyszał o Phoenix trzynaście lat temu za sprawą albumu "United" i utworu "Too Young", który znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu "Między słowami" Sofii Coppoli. Kolejny album "Alphabetical" przyniósł piosenki "Everything Is Everything" i "Run Run Run". Phoenix wydali także koncertowy zestaw, "Live! Thirty Days Ago", i kolejny studyjny krążek, "It's Never Been Like That". Ale to czwarty longplay, "Wolfgang Amadeus Phoenix", przyniósł im międzynarodowy rozgłos. Album został nagrodzony Grammy i doceniony przez krytyków. Pokrył się także złotem.

Po czteroletniej przerwie, Phoenix wydali nową płytę "Bankrupt!", która prawie wcale nie przypomina starszych dokonań grupy. Co prawda stworzyły go te same osoby: Thomas Mars, Laurent "Branco" Brancowitz, Christian Mazzalai, Deck d'Arcy, ale już niekoniecznie grając na tych samych instrumentach. Album powstawał w Nowym Jorku i Paryżu, a zespół produkował go do spółki z Philippe'em Zdarem (Cassius) na Montmartrze.

Phoenix są także znani z żywiołowych koncertów z niezwykłą, imponującą oprawą wizualną. Jeden z nich zobaczymy w sobotę 5 lipca na Open'er Stage.

Wcześniej udział w festiwalu potwierdzili: The Black Keys, Pusha T, Bokka i Pearl Jam. Bilety na festiwal już do nabycia w Altersklepie oraz w Ticketpro. Ceny karnetów w Alterklubie: Karnet 4 dni – 400 złotych. Karnet 4 dni + pole namiotowe – 480 zł. Karnety Early Bird Tickets: Karnet 4 dni – 450 zł. Karnet 4 dni + pole namiotowe – 530 zł. Karnety po wyczerpaniu puli Early Bird: Karnet 4 dni – 550 zł. Karnet 4 dni + pole namiotowe – 630 zł. Bilety jednodniowe – 207 zł.