Świat pierwszy raz usłyszał o Phoenix trzynaście lat temu za sprawą albumu "United" i utworu "Too Young", który znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu "Między słowami" Sofii Coppoli. Kolejny album "Alphabetical" przyniósł piosenki "Everything Is Everything" i "Run Run Run". Phoenix wydali także koncertowy zestaw, "Live! Thirty Days Ago", i kolejny studyjny krążek, "It's Never Been Like That". Ale to czwarty longplay, "Wolfgang Amadeus Phoenix", przyniósł im międzynarodowy rozgłos. Album został nagrodzony Grammy i doceniony przez krytyków. Pokrył się także złotem.

Reklama

Po czteroletniej przerwie, Phoenix wydali nową płytę "Bankrupt!", która prawie wcale nie przypomina starszych dokonań grupy. Co prawda stworzyły go te same osoby: Thomas Mars, Laurent "Branco" Brancowitz, Christian Mazzalai, Deck d'Arcy, ale już niekoniecznie grając na tych samych instrumentach. Album powstawał w Nowym Jorku i Paryżu, a zespół produkował go do spółki z Philippe'em Zdarem (Cassius) na Montmartrze.

Phoenix są także znani z żywiołowych koncertów z niezwykłą, imponującą oprawą wizualną. Jeden z nich zobaczymy w sobotę 5 lipca na Open'er Stage.

Wcześniej udział w festiwalu potwierdzili: The Black Keys, Pusha T, Bokka i Pearl Jam. Bilety na festiwal już do nabycia w Altersklepie oraz w Ticketpro. Ceny karnetów w Alterklubie: Karnet 4 dni – 400 złotych. Karnet 4 dni + pole namiotowe – 480 zł. Karnety Early Bird Tickets: Karnet 4 dni – 450 zł. Karnet 4 dni + pole namiotowe – 530 zł. Karnety po wyczerpaniu puli Early Bird: Karnet 4 dni – 550 zł. Karnet 4 dni + pole namiotowe – 630 zł. Bilety jednodniowe – 207 zł.