Kasabian to jeden z najbardziej znanych brytyjskich zespołów rockowych – zdecydowanie czołówka najlepszych obecnie formacji koncertowych i headliner wielu festiwali na całym świecie. Wielokrotnie otrzymywali prestiżowe nagrody, w tym Brit Award w 2010 roku.

Reklama

W ciągu 10 lat aktywności na scenie, grupa wydała cztery albumy studyjne. Ostatni z nich, "Velociraptor!" (2011) zebrał pochlebne opinie zarówno wśród fanów, jak i krytyków oraz, mimo wyraźnej zmiany stylu i odejścia od psychodelicznego brzmienia, został uznany za najbardziej dojrzały spośród całego ich dorobku artystycznego. Do Polski Kasabian przywiezie materiał z nowego albumu, którego premiera zapowiadana jest na czerwiec 2014 roku.

Siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po raz pierwszy festiwal potrwa trzy dni, a artyści wystąpią na dwóch scenach. Dotychczas ogłoszeni artyści to: Kings Of Leon – 13 czerwca, Queens Of The Stone Age – 13 czerwca, Florence And The Machine – 14 czerwca, David Guetta – 15 czerwca. Nazwiska kolejnych artystów ogłoszone będą już wkrótce.

Sprzedaż biletów na Orange Warsaw Festival 2014 rozpocznie się 21 stycznia, o godzinie 10:00 na stronach Orangewarsawfestival.pl, Eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim. Trzydniowe karnety kosztują od 519 złotych.