Snoop wiele razy raz udowadniał, że ciągle pozostaje w czołówce artystów kreujących nowe trendy w popkulturze. W ostatnim czasie, największy rozgłos zyskał dzięki projektowi "Reincarnated", pod którym podpisuje się pseudonimem Snoop Lion. Projekt łączy zarówno płytę, jak i pełnometrażowy film z podróży artysty na Jamajkę oraz ilustrowany album, a także Mind Gardens – inicjatywę non-profit mającą na celu pomoc w wyżywieniu najbiedniejszych mieszkańców Jamajki.

Reklama

– Najbarwniejsza i jedna z najbardziej kreatywnych i niepokornych postaci współczesnego hip-hopu – koementuje Piotr Metz. – Podopieczny Dr. Dre, jednego z najważniejszych mentorów tej muzyki. Sprzedał na całym świecie ponad 30 milionów płyt, więcej niż niejedna supergwiazda rocka czy muzyki pop. Aktor, konferansjer, działacz polityczny. Wciąż na bakier z prawem, fan marihuany z prawnym pozwoleniem na jej używanie ostatnio jako Snoop Lion przeszedł na rastafarianizm uważając się za nowe wcielenie Boba Marleya. Do Polski przywiezie m.in. nagrania z ostatniego, jak twierdzi, albumu hiphopowego w karierze.

Rapera w akcji będzie można podziwiać 13 czerwca, pierwszego dnia festiwalu. Amerykanin otwiera listę wykonawców drugiej sceny festiwalowej – Warsaw Stage.

Siódma edycja Orange Warsaw Festival 2014 odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po raz pierwszy festiwal potrwa trzy dni, a artyści wystąpią na dwóch scenach. Dotychczas ogłoszeni artyści to: Kings Of Leon, Queens Of The Stone Age, Florence And The Machine, David Guetta, Kasabian. Bilety i karnety dostępne są na stronach Orangewarsawfestival.pl, Eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim. Trzydniowe wejściówki kosztują od 519 złotych.

Reklama