Od prawie 30 lat są ikoną muzyki alternatywnej. Byli inspiracją dla Kurta Cobaina, który, wzorując się na nich, napisał największy przebój Nirvany "Smells Like Teen Spirit". Reprezentują eklektyczny miks punka i surf rocka oraz charakterystyczną zmienną dynamikę utworów, czym zachwycają się Thom Yorke z Radiohead, Bono i PJ Harvey. Wydali zaledwie pięć albumów, ale każdy z nich to osobny rozdział w encyklopedii rocka.

– Po reaktywacji w 2004 roku, z powodzeniem koncertują na całym świecie, zarówno w klubach, jak i na festiwalach, między innymi na słynnym Loolapalooza, bijąc rekord sprzedaży w londyńskiej Brixton Academy – komentuje rzecznik imprezy, Piotr Metz. – Nienawidzą teledysków.

Siódma edycja Orange Warsaw Festival 2014 odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po raz pierwszy festiwal potrwa trzy dni, a artyści wystąpią na dwóch scenach.

Dotychczas zapowiedziano występy następujących artystów:
Kings Of Leon – 13 czerwca,
Queens Of The Stone Age – 13 czerwca,
Florence And The Machine – 14 czerwca,
David Guetta – 15 czerwca,
Kasabian – 15 czerwca,
Snoop Dogg – 13 czerwca

Bilety i karnety dostępne są na stronach Orangewarsawfestival.pl, Eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim. Trzydniowe wejściówki kosztują od 519 złotych.