– W związku z zaproszeniem zespołu Behemoth na Seven Festival w Węgorzewie oraz negatywnymi emocjami płynącymi z niektórych środowisk i bezprzykładną nagonką na organizatorów tego wydarzenia, nagonką w imię jedynie słusznej prawdy, organizator w porozumieniu z zespołem odwołuje koncert – czytamy w oświadczeniu organizatora festiwalu Aleksandra Iwaniuka. – Za wynikłe z tego powodu nieporozumienia przepraszamy przede wszystkim zespół, który miałby okazję zaprezentować swój kunszt artystyczny po raz pierwszy przed węgorzewską widownią. Przepraszamy także fanów, którzy entuzjastycznie przyjęli wiadomość o występie zespołu na Seven Festival.

Reklama

– Zdajemy sobie sprawę z zawodu jaki Wam sprawiliśmy – pisze dalej Aleksander Iwaniuk. – Nie poddajemy się jednak, może w 2015 roku emocje opadną a zwolennicy cenzury i inkwizycji przyjmą do wiadomości fakt, że krępowanie wolnej twórczości artystycznej nie przystoi w państwie chlubiącym się wielowiekowymi tradycjami tolerancji. Autorów zaś tych wszystkich listów, petycji i telefonów informujemy, że w żadnym przypadku nie identyfikujemy się z ich treścią. Ustąpiliśmy nie przed siłą argumentów, ale dla dobra naszego festiwalu, w poczuciu odpowiedzialności za to, co robimy, jako nasz sprzeciw wobec mieszania idei naszego Festiwalu w różne ideologiczne polsko-polskie swary.

Na tegorocznym Seven Festival (10-13 lipca w Węgorzewie) wystąpią: Arch Enemy, Epica, Kozak System, Lady Pank Symfonicznie, Kazik Na Żywo, Raz Dwa Trzy, Happysad, Blindead, Heroes Get Remembered, Desdemona, Osada Vida, Decapitated, Collage oraz The Analogs.